خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

در وین چه می گذرد؟

  آن چه در این پست می آید، نه به مذاکرات هسته ای ربطی دارد و نه به مسائل سیاسی دیگر. می خواهم راجع به وضع فرهنگ در وین و نگرش مردمان آن مطلب کوتاهی بنویسم:

  «در امتداد غدیر» عنوان مستندی است که امروز (20 تیر) حدود ساعت 16 از شبکه یک تلویزیون پخش شد. موضوع این مستند به شیعیان اتریش (وین) مربوط است. در قسمتی از آن به یک جوان شیعی ساکن وین پرداخته شده است؛ این جوان که حسن نکوش نام دارد مشغول ترویج فرهنگ شیعی در وین است او فعالیت های مختلفی را در این راستا انجام می دهد، از جمله مجموعه ای از کتب اسلامی و شیعی را گرد آورده و در اختیار علاقه مندان می گذارد. وی زمانی که راجع به فعالیت های مجموعه خودش سخن می گفت، جمله ای را بر زبان آورد که بسیار قابل تأمل است: «علاوه بر مسلمانان و شیعیان افراد دیگر [غیر مسلمانان] نیز به اینجا می آیند و کتاب تهیه می کنند و آن را به فرزندان خود، که مسلمان و یا شیعه شده اند، هدیه می دهند».

  بالاخره این است فکر و فرهنگ اهالی بلاد کفر!

  لازم به ذکر است مستند «در امتداد غدیر» درباره شیعیان ساکن در کشورهای اروپایی ساخته شده است. این مجموعه که قبلا در سال 92 پخش شده بود، از امروز مجددا به روی آنتن رفته و ظاهرا در روزهای آتی نیز قسمت هایی از آن پخش خواهد شد.


  این مطلب تا کنون 52 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : شیعی ,شیعیان ,فرهنگ ,امتداد غدیر» ,
  در وین چه می گذرد؟

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر